کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی

بازاریابی, کتاب صوتی
فرمت فایل: MP3 — مدت زمان : ۱۹۰ دقیقه — راههای دستیابی به استقلال مالی به همراه راهکارهای کاربردی — کسب دانش مالی — برترین کتاب مالی جهان از نظر منتقدان در سال ۲۰۰۱
 • از کیفیت مطلب راضی هستید؟
  (5)
 • این مطلب برای شما مفید بود؟
  (4.5)
4.8

در کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی پول هوشمندی مالی؛ به ۴ عامل بستگی دارد :

 • آشنایی با حسابداری
 • روش های سرمایه گذاری
 • بازاریابی
 • آگاهی از قوانین، حاصل می شود

پیام اصلی کتاب این است: 'برای پول کار نکنید، بگذارید پول برایتان کار کند'

در کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول نشانه هایی که به شما و فرزندان تان کمک می کنند تا بر ثروت خود بیفزایید، هرچند که فضای جهانی نامطمئن و ناپایدار باشد:

 

دانلود فایل صوتی هوش مالی کیوساکی
دانلود کتاب صوتی

 

بخش اول کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول- ثروتمندان برای به دست آوردن پول کار نمیکنند.
درس اول اینکه یاد بگیرید که برای پول کار نکنید بلکه کاری کنید پول برای شما کار کند.
کار کردن برای پول روندی است که اکثر ادم ها در پیش گرفته اند، زمانشان را صرف رفتن به مدرسه و دانشگاهی می کنند که به جای یادگیری مهارت های مهم زیادی را صرف رفتن به مدرسه و دانشگاه می کنند، کاری انتخاب می کنند و هر ماه مقداری حقوق دریافت می کنند و با اینکه می دانند حقوقشان کم است، باز هم همین رویه را ادامه می دهند.

دو حس ترس و طمع در خود بشناسید و سعی کنید آنها را کنترل کنید.
ترس از دست دادن پول آنقدر قوی است که اجازه نمی دهد در سهم و یا دارایی های دیگر به خاطر ریسک بالایشان سرمایه گذاری کنید، حتی اگر این سرمایه گذاری ها در بلند مدت برایت شما ثروت و پول خوبی به همراه داشته باشد. هم زمان حرص و طمع باعث می شود افزایش حقوق خود را خرج خرید چیزهایی مثل خانه کنید به جای آنکه برای خرید سهام یک شرکت سرمایه گذاری کنید. چون خانه گزینه امن تر و کم خطرتری است. اما باید بدانید خرید خانه به معنی وام مسکن بزرگتر، قبض آب و برق و گاز بیشتر و غیره است که عملا افزایش حقوق شما را خنثی می کند. به این ترتیب ترس و طمع مانع افزایش ثروت افراد در بلندمدت است.

بخش دوم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول – چرا آموختن دانش مالی و سرمایه گذاری ضروری است؟
رابرت کیوساکی در بخش دوم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول به اهمیت دانش مالی اشاره می کند و تأکید می کند مطمئن ترین راه برای ثروتمند شدن به دست آوردن مهارت در مسائل مالی است. چراکه با کسب دانش مالی در مورد سرمایه گذاری، ریسک و بدهی، تصمیم های بهتری می توانید بگیرید. اگر می خواهید ثروتمند شوید و ثروتتان را حفظ کنید در زمینه سرمایه گذاری و بازی با سرمایه و دانش مالی مهارت لازم را کسب کنید. اما متأسفانه ما بدون داشتن دانش مالی تربیت می شویم، زیرا در سیستم آموزشی ما درباره موضوعات مختلفی مطالب ارائه می شود اما در مورد فراگیری مهارت های مالی آموزشی داده نمی شود.

بخش سوم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول – مواظب کسب وکار خود باشید.
مشکلات مالی اغلب به طور مستقیم نتیجه کار کردن مادام العمر افراد برای دیگران است. خیلی ها در پایان روز کاری شان هیچ دست رنجی ندارند که نشان دهنده ی تلاش هایشان باشد. چون افراد اغلب برای هر کسی غیر از خودشان کار می کنند. آنها ابتدا برای صاحبان شرکت، سپس از طریق مالیات برای دولت و در نهایت برای بانک که صاحب وام مسکن شان است کار می کنند. باید بدانید که تفاوت عمده بین حرفه و تجارت تان وجود دارد. اما راهکار خروج از این حلقه باطل چیست؟

بخش چهارم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول – تاریخ مالیات ها و قدرت شرکت های بزرگ.
اطلاعاتی که به هیچ عنوان در دست عامه مردم نیست و نسبت به آن بی اطلاع هستند. این بخش میتونه شما رو نسبت به این مسئله هوشیار کنه و راهکارهای فوق العاده ای بهتون بده که زندگی مالیتان را متحول خواهد کرد مثل :

 • سودهای مالیاتی چیست؟
 • حمایت از (حقوق) دعوی ها چیست؟

بخش پنجم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول – ثروتمندان پول شان را سرمایه گذاری می کنند.
اگر می خواهید خوش شانس تر باشید و پول بیش تری درآورید، به جای آنکه سخت کار کنید به دانش مالی تان اهمیت بدهید. رابرت کیوساکی در بخشی از کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول مثال جالبی میزند او می گوید: اگر به شما پیشنهاد شود هر ماه ۱۰۰ دلار پس انداز کنید و بعد از ۴۰ سال میلیونر شوید ایده عجیبی است. پس انداز کردن پول باعث می شود فرصت های بسیاری را برای رشد چشم گیر پول تان از دست بدهید. اما به طور حتم می توان گفت سرمایه گذاری درست ایده ی بسیار بهتری است. حال زمان آن است که بدانید دانش مالی از این ۴ مهارت اصلی تکنیکی نشأت می گیرد:

 • حسابداری: دانش مالی یا توانایی خواندن ارقام است.
 • سرمایه گذاری: سرمایه گذاری علم ساختن پول از پول است.
 • اطلاع داشتن از بازارها: اطلاع داشتن از بازارها، علم عرضه و تقاضاست. (تشخیص اینکه بازار دقیقا چه می خواهد)
 • آگاه بودن از قوانین: آگاه بودن از قوانین حسابداری شرکت، دولت و مالیات ها است.

بخش ششم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول – برای یادگیری کار کنید نه پول درآوردن.

بخش هفتم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول: بر موانع غلبه کنید
تردید و بدبینی نیز اکثر افراد فقیر را فقیر و محتاط نگه می دارد. در حالی که جهان منتظر شماست تا پول دارتان کند اما تردیدهای یک شخص او را فقیر نگه می دارد. باید جمله ((من استطاعت مالی این را ندارم)) را با جمله ((چطور می توانم این را تأمین کنم)) اما چطور باید بر موانع ذهنی غلبه کرد؟

بخش هشتم کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول: دست به کار شو!
در بخش هشتم ۱۰ مرحله برای پیشرفت قدرت های خدادادی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مالی ارائه شده است:
دلیلی بزرگتر از واقعیت بیابید: قدرت روح
اکثر افراد مایل هستند ثروتمند شوند و استقلال مالی یابند اما واقعیت این است که مسیر ثروتمند شدن بسیار طولانی و پر فراز و نشیب است. باید برای هدف تان دلایل عمیق و محکمی داشته باشید تا بتوانید بر سختی های پیش رو فائق آیید. دلایلی مثل اینکه من می خواهم آزاد باشم و وقت و زندگی ام را تحت کنترل خودم درآورم و شرایطی را فراهم کنم که پول برایم کار کند.
انتخاب های روزانه داشته باشید: قدرت انتخاب
همه ما با دارایی که به دست می آوریم می توانیم انتخاب کنیم ثروتمند شویم، فقیر شویم و یا جزء طبقه متوسط باشیم. این انتخاب ها ماست که مشخص می کند که کجا باشیم.
دوستان تان را با دقت انتخاب کنید: قدرت ارتباط
ابتدا بر یک فرمول تسلط بیابید و سپس فرمول جدید دیگری را بیاموزید: قدرت یادگیری سریع
اول به خودتان پول پرداخت کنید: قدرت خویشتن داری
به مشاوران حقوقی خوب بپردازید: قدرت توصیه خوب
یک بخشنده سرخ پوست باشید: قدرت گرفتن چیزی در ازای هیچ چیز
از دارایی برای تأمین تجملات استفاده کنید: قدرت تمرکز
قهرمان ها را الگوی خود قرار دهید: قدرت وهم و خیال
آموزش بدهید تا به دست آورید: قدرت بخشندگی و رابطه متقابل
کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی به تمام کسانی که میخواهند به استقلال مالی برسند کمک میکند تا یاد بگیرند که نباید برای پول کار کرد بلکه باید پول برای شما کار کند. (به روز رسانی سال ۲۰۱۹)

, , ,

در این دسته مطلب مشابه نیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Open chat
سلام
میتونم کمکتون کنم؟
Powered by