راهنمای کمپین تبلیغاتی موفق

کمپین تبلیغاتی (Advertising Campaign) کمپین تبلیغاتی به معنی برنامه تبلیغاتی جامع است. یعنی با تبلیغات ساده و انفرادی که شرکتها انجام می دهند تفاوت زیادی دارد و با اجرای چند تبلیغ مانند تبلیغ محیطی و یا رسانه ای یک کمپین اجرا کردن به تحقق نمیرسد .
  • از کیفیت مطلب راضی هستید؟
    (5)
  • این مطلب برای شما مفید بود؟
    (4.5)
4.8

خوبه اول یه تعریف آکادمی از کمپین تبلیغاتی داشته باشیم تا باقی داستان

“کمپین تبلیغاتی در مدیریت تبلیغات به مجموعه عملیات برنامه‌ریزی شده برای تبلیغ کردن یک مؤسسه یا کالاهای آن می‌گویند. کمپین تبلیغاتی توسط یک دفتر تبلیغاتی (یا یک شخص یا گروه که وظایف دفتر تبلیغاتی را انجام می‌دهد) تدوین و اجرا می‌شود و در واقع، سازمان بندی داخلی دفتر تبلیغاتی برای اجرای برنامه تبلیغاتی است. کارزارهای تبلیغاتی به صورت ماهانه، فصلی، سالیانه یا مقطعی توسط مدیران تبلیغات یا شرکت‌ها و آژانسهای تبلیغاتی اجرا می‌گردد.
در اجرای یک کارزار تبلیغاتی کلیه پیامها با یک مسیر خاص شروع می‌شوند و با ابزاری متفاوت روایت همان مطلب هستند و تا انتهای کمپین تنها بر روی همان شعار اولیه تأکید دارند.” ویکی پدیا (کارزار تبلیغاتی)

طبق تعریف، برای اجرای یک کمپین باید از قبل برنامه ریزی نمود. اینکه چه هدفی از اجرای کمپین وجود دارد، مخاطبان را چگونه انتخاب نمود و از کدام نوع تبلیغات برای رسیدن به هدف بهره برداری کرد، نیاز به برنامه ریزی جامعی دارد.

اصول طراحی کمپین تبلیغاتی موفق
برای داشتن یک برنامه کامل تبلیغاتی نیاز به موارد ذیل می باشد:
⦁ هدف کمپین تبلیغاتی: هدف از اجرای کمپین چیست؟ سودآوری سازمان است؟ افزایش فروش محصول و یا خدمت است؟ معرفی برند و افزایش آگاهی مخاطبان است؟ این سوال ها بهترین راه رسیدن به یک هدف خوب کمپین تبلیغاتی است. برخی دوستان تصور می کنند که تنها هدف از اجرای کمپین تبلیغاتی افزایش فروش است. شما همراه رسیدن به هدف فروش بیشتر میتوانید به اهداف دیگری همانند معرفی برند، افزایش آگاهی مخاطبان، معرفی محصول جدید، ایجاد حس خاص و منحصر بفرد استفاده از محصولی خاص در مشتری و نظیر آن می تواند باشد.
⦁ انتخاب جامعه مخاطبان کمپین تبلیغاتی: اینکه قصد داریم کمپین را برای چه نوع افرادی اجرا کنیم اهمیت زیادی دارد. انتخاب جامعه هدف، موقعیت جغرافیایی، سن، جنسیت، موقعیت اجتماعی، شغل، میزان پراکندگی جمعیت و بسیاری موارد دیگر در این بخش باید مشخص شود.

اصول طراحی کمپین تبلیغاتی


⦁ انتخاب پیام مناسب: اینکه می خواهیم برای چه نوع محصول و خدمتی تبلیغات کنیم و آن محصول در کجای چرخه عمر خود قرار گرفته، اهمیت زیادی دارد. معرفی محصول جدید با معرفی محصولی محبوب و یا محصولی که از چرخه تولید خارج است، با هم تفاوت دارند. و نکته مهم اینکه، انتخاب پیام کمپین متناسب با اهداف کمپین تبلیغاتی باید باشد.
⦁ انتخاب رسانه مناسب: در مرحله اجرا باید در درجه اول رسانه تبلیغاتی مناسب را انتخاب کنیم. برای انتخاب رسانه مناسب باید متناسب با جامعه هدف کمپین، رسانه ای که بیشترین نزدیکی را با آنها دارد انتخاب نمائید.
⦁ تعیین بودجه اجرایی: بدون داشتن بودجه نمی توان کمپین به راه انداخت و محدودیت بودجه موجب کنار گذاشتن بسیاری از روشهای اجرا می شود. بنابراین این قسمت باید مشخص شود. بودجه کمپین شدیدا روش اجرای کمپین را مشخص می کند.
⦁ اجرای کمپین تبلیغاتی: برای اجرای کمپین باید یک برنامه زمان بندی مشخص برای هر یک از مراحل کمپین طراحی کرد.

طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی کاری تخصصی و دقیق است، لذا در صورتی که به درستی اجرا نشود، نتیجه کار منفی خواهد بود. به قول قدیمی ها کار هر من نیست، خرمن کوفتن و بهتره کار رو به کاردانش سپرد.

اینفوگراف مطلب فوق را در اینجا دانلود کنید.

راهنمای کمپین تبلیغاتی موفق

, ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Open chat
سلام
میتونم کمکتون کنم؟
Powered by